Yüksek Kaliteli Hammadde Kullanımı ile

Uzun Ömür, Yüksek verim

Solinved Multi-Busbar Half-Cell Güneş Panelleri

P-Type Monokristal PERC Hücre ile Maksimum verim ve yüksek performans sunuyor.

23.2%

Hücre Verimliliği

12 Yıl

Ürün Garantisi

30 Yıl

Performans Garantisi

10BB

Multi Busbar Hücre Teknolojisi

PERC

PERC Monokristal Hücre

Half-Cell

Akım yoğunluğu yarı oranında azalır. Böylece dahili güç kaybı geleneksel tam hücre panellere göre 4’te 1 oranında azalır. Çıkış gücü 5-10W artar. Hücreleri yarı kesim yaparak bir hücrenin taşıdığı akımı ikiye bölmek anlamına gelir ve bu direnç kayıplarını ciddi oranda düşürür.

Half-Cell Gölgelenme Verimliliği

Yarı kesim hücre teknolojisi ile kısmi gölgelenme durumunda efektif olarak güç üretimi gölgelenme olmayan hücre için korunur ve verimlilik ciddi oranda artar. Kısmi gölgelenen panellerde hot spotlar meydana gelebilir ve güç gölgelenen hücreler üzerinde tüketilir. Bu da hücrelerin aşırı sıcaklık artışına sebep olur. Half cell hücreler tam hücrelere göre daha düşük akım üretir ve bu yüzden gölgelenen hücreler üzerindeki kayıp güç riski azalır. Güç çıkışı gölgelenme durumuna göre %50 ye kadar artar.

Multi Busbar Hücre

Daha fazla iletim yolu ile akım yoğun bir şekilde taşınır. Çıkış gücü 5W kadar geleneksel az sayıda busbar’a sahip panele göre artar. Daha fazla yansıma yapan ribbon yolları ile güç kazanımı sağlar. Multi-busbar tasarım ile mikro çatlak riski belirli oranda azalır. Çoklu busbar yapısı sayesinde hücre üzerinde daha kısa akım taşıma yolları elde edilir.

Lehim Ribonları

Yuvarlak lehim ribonlarına tam uyum sağlar. Yuvarlak ribonlar yassı ribonlara göre daha fazla ışınım yansıtır ve bu güneş panelinde verimi artırır. Güç artışı 1-2W.

Hassas Lazer Kesim

Kayıpsız kesim teknolojisi ile half cell ler pürüzsüz bir şekilde kesilir ve bu gizli köşe mikro çatlaklarını engeller. Bu teknoloji gizli mikro çatlakları %50 oranında azaltır.

Enkapsülasyon

Güneş panellerinde düzgün enkapsülasyon işlemi verimi ciddi oranda artırır. Yoğun enkapsülasyon materyali ve düzgün proses modül verimini %0.15 artırır.